Balsam do ciała – codzienny element pielęgnacji 

Balsamy do ciała są nieodłącznym elementem pielęgnacji np. po kąpieli. Skóra, która na co dzień jest narażona na wiele czynników zewnętrznych, które działają na nią drażniąco. Są to np. słońce, woda, podrażnienia mechaniczne (przykładem mogą być niewygodne ubrania), picie niewystarczającej ilości wody, niska temperatura (sprzyja pękaniu naskórka i powstawaniu odmrożeń) czy też inne bodźce, które mogą przyczynić się do tego, że nasza skóra nie jest w najlepszej kondycji. Należy zatem stosować produkty do pielęgnacji o każdej porze roku, z troski o naszą skórę. 

Naturalny balsam do ciała – czego należy unikać?

Kiedy wybieramy balsam do ciała, należy zapoznać się z jego składem. Pozwoli to uniknąć dostarczenia szkodliwych składników odżywczych do naszej skóry. Na co zatem należy zwracać uwagę podczas doboru odpowiedniego preparatu do pielęgnacji? Przede wszystkim, aby w składzie nie zawierał on: silikonów, alkoholu denaturowanego, syntetycznych barwników, formaldehydów, syntetycznych konserwantów, parafiny, olejów mineralnych, ftalanów, SLS (laurylosiarczanu sodu),PEG (glikolu polietylenowego), sztucznych substancji zapachowych.

Balsam naturalny – najlepszy wybór dla skóry 

Skóra jest dla nas bardzo ważna. Zajmuje całą powierzchnię naszego ciała i wchłania wszystko, co na nią nałożymy. Nic więc dziwnego, że zanim rozpoczniemy świadomą pielęgnację, bardzo ważne jest, aby odpowiednio dobrać kosmetyk, którym postanowimy rozpieścić naszą skórę i nadać jej odpowiedni wygląd oraz wartości odżywcze. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie naturalnych balsamów do ciała. W przeciwieństwie do reszty produktów na rynku nie podrażnią one naszej skóry ani nie zaburzą działania naszej gospodarki hormonalnej. Zawarte w nich jedynie naturalne składniki nie tworzą powłoki, a wnikają w skórę, przekazując jej substancje odżywcze i długotrwale mobilizując skórę do pracy i pozytywnie wpływając na jej regenerację podczas stosowania każdego dnia.